Haber

Lübnan’daki Filistin mülteci kampında ölü sayısı 13’e yükseldi

Lübnan’daki Filistin mülteci kampında ölü sayısı 13’e yükseldi

BEYRUT – Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı (UNRWA), Lübnan’daki Filistin mülteci kampında geçtiğimiz Cumartesi günü başlayan çatışmalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 13’e yükseldiğini duyurdu.

Lübnan’ın en büyük Filistin mülteci kampı olan Ain Al Hilweh kampında geçtiğimiz Cumartesi günü iki küme arasında başlayan çatışmalar, dün ilan edilen ateşkese rağmen aralıklı olarak devam ediyor. Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Kurumu’ndan yapılan açıklamada, kampta çıkan çatışmalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 13’e, yaralı sayısının 60’a çıktığı belirtildi. ve binlerce insanın hasar görmüş veya yıkılmış evlerini terk etmek zorunda kaldığını.

Geçtiğimiz Cumartesi günü kamptaki radikal bir grubun liderine yönelik başarısız suikast girişiminin ardından kampta çatışmalar çıkmış ve El Fetih hareketinin komutanlarından Ebu Eşref el-Armuşi ile 4 arkadaşı hayatını kaybetmişti. çatışmalar

Öte yandan Lübnan’daki 12 Filistin mülteci kampında yaklaşık 400 bin mülteci yaşıyor. Ain Al Hilweh mülteci kampında 54.000’den fazla kayıtlı Filistinli var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu