Haber

Cristiano Ronaldo Instagram’da En Çok Kazandıran Oldu

Hisse başına 2.3 milyon dolar kazanan Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, en çok kazanan Kylie Jenner’ı geride bırakarak Instagram’da en çok yıldız alan isim oldu.

38 yaşındaki futbolcu, çoğunlukla Instagram hesabında spor web sitesi LiveScore, sağlık hizmetleri markası Therabody ve kripto para borsası Binance gibi markaları tanıtıyor. Sosyal medya platformunda 597 milyon takipçisi bulunan Kylie, 397 milyon takipçi ile Ronaldo’yu takip ediyor.

Kylie, aralarında Kylie Cosmetics ve Kylie Swim’in de bulunduğu bir dizi markanın sahibidir ve aynı zamanda lüks Fransız moda markası Jean Paul Gaultier gibi markalarla da çalışmaktadır.

Şirket, ortalama etkileşimi, gönderilerin ne sıklıkla gönderildiğini, sektör değişkenlerini ve takipçi sayısını analiz eder.

2022 Zenginler Listesi’nde üçüncü sırada yer alan futbolcu Lionel Messi, sponsorlu gönderi başına 1,38 milyon GBP kazanıyor. Selena Gomez her gönderi için hızla 1,35 milyon sterlin kazandı ve onu beşinci sırada 1,33 milyon sterlin ile Dwayne Johnson izledi.

Kim Kardashian da listenin en zenginleri arasında yer alıyor, kız kardeşleri Khloe Kardashian ve Kendall Jenner dokuzuncu ve onuncu, kız kardeşleri Khloe Kardashian ve Kendall Jenner sponsorlu her gönderi için 1,31 milyon sterlin kazanıyor.

Öte yandan, Ariana Grande gönderi başına 1,3 milyon sterlin kazanıyor ve bu Kim’e çok yakın bir ölçü, Beyonce ise gönderi başına 1,08 milyon sterlin kazanıyor.

Listenin başında, Cristiano’nun Mayıs başında Forbes tarafından dünyanın en çok kazanan sporcusu seçilmesinin ardından elde ettiği son büyük başarı yer alıyor. Bu yılki yıllık kazancının 109 milyon sterlini aştığı söyleniyor.

Cristiano, bu yılın Ocak ayında 175 milyon sterlinlik bir anlaşma ile Suudi Pro Ligi’ne transfer oldu.

pasinlerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu